Шукати в цьому блозі

понеділок, 30 вересня 2024 р.

 1 жовтня — День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.

Покровська бібліотека імТГШевченка з цієї нагоди підготувала патріотичний відеоряд "Мужність і відвага на віки".

Запрошуємо до перегляду.



четвер, 26 вересня 2024 р.

 Вітаємо переможців і учасників VIIІ Всеукраїнського літературно-мистецького фестивалю-конкурсу «Покровський Літfest»-2024! Бажаємо творчого натхнення і всього найкращого в житті. До зустрічі на ІХ конкурсі «Покровський Літfest»-2025!



середа, 25 вересня 2024 р.

 

#книгиювіляри 
Цьогоріч виповнюється 15 років з дня публікації роману Василя Шкляра "Чорний ворон. Залишенець".
Твір від якого щемить серце, болить душа, а в голові кишить від думок.
Бо не можливо залишатися осторонь, коли читаєш історію цих хлопців-козаків які понад життя любили волю. Вони б мали жити, кохати, працювати на своїй землі, а стали "бандитами" які за ідею вільної України були готові вбивати і помирати. Це прекрасний твір який який вартий уваги кожного українця. 
Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка рекомендує до прочитання


середа, 18 вересня 2024 р.


 

 КЗ "Покровська міська публічна бібліотека" взяли участь в онлайн зустрічі "Залучення фінансування на відновлення об'єктів культури засобами цифрової системи DREAM".

На зустрічі обговорювалося, які можливості відкриває громадам внесення інформації в цифрову систему DREAM.




 Цьогоріч виповнюється 130 років з дня написання повісті Ольги Кобилянської «Людина».

У творі відображені погляди письменниці на становище української жінки у суспільстві. Поява повісті започаткувала етап психологічної української прози.

Вводиться нова проблематика та ідеї, зокрема, емансипації та фемінізму. Героїня повісті Олена Ляуфлер – тип нової жінки в українській літературі: вперше створено образ інтелігентки, яка

бореться за ім’я і становище людини.

Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка рекомендує до прочитання 


вівторок, 17 вересня 2024 р.

 В рамках тижня протидії булінгу Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка підготувала інформ-хвилинку "Булінг: причини та наслідки. Як попередити".

Запрошуємо до перегляду!


неділя, 15 вересня 2024 р.

 #ювіляри #літературнийкалендар #кінолекторій

Кіносалон "Кіно в твердій обкладинці" «Неосяжний світ Олександра Довженка» до 130-річчя від дня народження Олександра Довженка.
Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка запрошує до перегляду!


четвер, 12 вересня 2024 р.

 #книгиювіляри

Цьогоріч виповнюється 85 років з дня написання роману французького письменника Антуана де Сент Екзюпері «Планета людей».
В цій книзі автор запрошує читачів у подорож-політ.
Маршрут: любов, жінки, творчість, дружба, поезія, музика, свобода, покликання, натхнення. А за вікном пропливатимуть Африка, Південна Америка, і головне – душа одного з найдивовижніших людей в історії!
Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка рекомендує до прочитання.


середа, 11 вересня 2024 р.

 Анатолій Дмитрович Криволап – український художник, майстер українського нефігуративного малярства та пейзажу, учасник арт-гурту «Живописний заповідник». Творчу індивідуальність художника визначають принцип роботи великими площинами гранично яскравих і чистих барв у пейзажному живописі. Художник передає не конкретний мотив за певних умов освітлення, а його синтезовану колористичну сутність. Соковиті кольори – основа композиції в його картинах.

Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка пропонує ознайомитись з деякими роботами художника.





неділя, 8 вересня 2024 р.

 8 вересня Донеччина відзначає переможну трагічну дату – визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників. З цієї нагоди Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка підготувала інформ-хвилинку «За рідний край, за землю рідну».

Запрошуємо до перегляду!

середа, 4 вересня 2024 р.

 #книгиювіляри

Цьогоріч виповнюється 205 років з дня написання книги Дж. Р. Р. Толкіна «Володар перснів».
Це одне з найвідоміших літературних творів в жанрі фентезі. Толкін створив нову міфологію вигаданого світу – світу із власним часом і простором. Твір має в собі щось із героїчної романтики і класичної наукової фантастики. Публікується у вигляді трилогії, часто в одній книзі. Роман-епопея переведений на 38 мов і екранізований знаменитим режисером Пітером Джексоном.
Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г.ТШевченка рекомендує до прочитання.

понеділок, 2 вересня 2024 р.

 #літературнийкалендар

Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка інформує☝️📚

3 вересня 1862 року в селі Миколаївка Єлисаветградського повіту (нині Кіровоградська область) народився Тарковський Олександр Карлович— український поет, прозаїк, журналіст, громадський діяч. Його вихованням займалася старша сестра Надія Тарковська, яка 1870 року стала дружиною драматурга Івана Карпенка-Карого.

Олександр писав вірші, організовував аматорські вистави, крім української, знав 8 мов. Тому перекладав для себе Данте, Джакомо Леопарді, Віктора Гюго та інших. 

В його сім’ї існував культ української літератури й театру,  для них звичайним було писати одне одному листи та присвячувати дружні вірші.



неділя, 1 вересня 2024 р.

Сьогодні 2 вересня народився Богдан Сорока

 






Сьогодні 2 вересня народився Богдан Сорока – український художник-графік.

Його твори вирізняються сучасністю у поєднанні з усвідомленням безперервності традицій національної культури.

Перші свої лінорити створив 1969 року як ілюстрації до збірки поезій Ігоря Калинця «Відчинення вертепу», які були видрукувані в Лондоні під назвою «Поезії з України». Це спонукало КГБ порушити кримінальну справу проти художника. Але Сорока не полишав праці над графічними циклами.

Покровська центральна бібліотека ім. Т.Г. Шевченка пропонує ознайомитись з деякими творами художника.